Bubbels

Volgens de media en politici leven we in bubbels. Zo wil de regering dat we in de familiebubbel blijven, schijnt er een coronabubbel te zijn waar het niet zo tof is en waarin iedereen een andere mening bubbelt. Een onderwijsdeskundige sprak over de bubbel waarin scholieren leven. In China is een grote olympische bubbel aan het ontstaan, Er zijn ook champagnebubbels en kauwgombubbels, maar daar kun je niet in leven. Soms
duik ik in het bubbelbad om aan al die bubbels te ontkomen. Ontbubbelen zeg maar. Ik denk dat onze opdrachtgeefster ook heel veel bubbels heeft horen noemen.Want bij al dat gebubbel gaf zij de de opdracht: maak een foto van bubbels.
Dat deden we, en iemand heeft zelfs een echte coronabubbelfoto gemaakt!

Hierbij het recept om zelf bubbels te maken:
Neem vier keukenrollen en plaatst daarop een platte glazen ovenschaal.
Vul met water, zorg dat het niet over de rand loopt want dan worden de keukenrollen nat en dat wil je niet.
Druppel olie naar keuze in het water d.w.z. spijsolie, dus geen smeerolie of motorolie.
Roer. Dit kan met een houten lepel of garde of met je hand maar dat laatste zou ik niet doen. Lukt het zo niet helemaal met de bubbels kun je ook nog proberen heel voorzichtig met een rietje bubbels te blazen.
Trek je niets aan van de verbaasde gezichten en het onderdrukte gegiechel van je huisgenoten.
Gebruik je eigen fantasie om de bubbels er mooi uit te laten zien. Je kunt het water kleuren, of er gekleurd papier onder leggen en er met een lamp op schijnen.Pak je macrolens en fotografeer je bubbels.
Een kleine waarschuwing is hier op zijn plaats: pas op, het is een verslavende bezigheid!
Ook moet je tijdens het verplaatsen van je schaal met water en olie heel voorzichtig zijn. Een lid van onze club heeft de schaal op het tapijt laten vallen, en nu kan ze vetvlekken fotograferen maar dat is lang niet zo leuk!
De resultaten kun je zien op de website van onze club.
Onze mooie website wordt verzorgd en beheerd door Klaas.
Dank je wel, Klaas, dat je dat voor ons doet!

Martha

Eén antwoord op “Bubbels”

  1. Leuke ‘bubbelpraat’ Martha, duidelijke uitleg, heel inspirerend! Ik ga het zeker proberen, de foto’s zijn prachtig !!!!

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.